Współczesne maszyny budowlane, nie mogłyby wykonywać swojej pracy, bez współudziału zamontowanych w nich pomp hydraulicznych.
To właśnie dzięki tym sprytnym urządzeniom, możliwe jest poruszanie się siłowników, a także napędzania różnorodnych układów ruchomych. Pompy hydrauliczne swoją konstrukcją bazują na zamkniętych i otwartych układach, które przetłaczają ciecze pod dużym ciśnieniem. Nie da się ukryć, że to właśnie ten element składowy maszyn, poddawany jest największym obciążeniom i intensywnej eksploatacji. Jak łatwo można się więc domyślić, jej poszczególne komponenty mogą się zużywać, pomimo ich niezwykłej wytrzymałości i odporności. Warto więc wiedzieć jak przebiega naprawa pomp hydraulicznych i jakie korzyści ona za sobą niesie.
Spis treści
Jak przebiega naprawa pomp hydraulicznych?
Na samym początku należy podkreślić, że jedynie odpowiednia eksploatacja urządzenia, zagwarantuje jego długoletnia i bezawaryjną pracę. Oczywiście, w ciągu całego okresu żywotności pompy hydraulicznej, należy spodziewać się tego, że nawet w wyniku naszych starań i odpowiedniego zadbania o pracę, poszczególne komponenty mogą ulec zużyciu. Jednak na szczęście, podlegają one naprawie. Jak więc przebiega naprawa pomp hydraulicznych? Otóż:
- po pierwsze oddajemy pompę hydrauliczną do zaufanego serwisu, w którym pierwszym etapem jest szczegółowe zdiagnozowanie usterki. Najczęściej problemy występują w określonych podzespołach, więc cały proces rozpoczyna się od ich dokładnego wyczyszczenia, dzięki czemu oceniane są zniszczenia i przygotowywane części wymienne do naprawy.
- kolejno pompa zostaje rozłożona na części, a sam specjalista rozpoczyna ponowne ustalenie przyczyny awarii, co jest wstępem do naprawy pompy hydraulicznej.
- w pierwszej kolejności wymienia się i ponownie instaluje nowe komponenty, w miejsce tych, które uległy uszkodzeniu, wymianie podlegają również uszczelki, o ile wskazuje na to ich stan.
- następnie odpowietrza się cały układ i wypełnia go świeżym i czystym olejem hydraulicznym.
- ostatnim etapem jest poddanie pompy odpowiednim testom, by sprawdzić poprawność jej działania i zlokalizować ewentualne wycieki.
Co daje naprawa pomp hydraulicznych?
Zaznaczmy na samym początku, że fachowo i sprawnie przeprowadzona naprawa pomp hydraulicznych, daje nam gwarancje jej długiej i bezawaryjnej pracy. Jest to możliwe o ile został zachowane i uwzględnione wszelkie czynności, które przyczyniają się do długowieczności urządzenia. Właściciele powinni więc kontrolować nie tylko poziom czystości samej pompy hydraulicznej, ale również poziom znajdującej się w niej cieczy roboczej. Pamiętajmy, że w danym serwisie możemy zasięgnąć porad dotyczących eksploatacji i pielęgnacji pompy hydraulicznej – Sprawdź hydromotor.pl.